W Słabości Siła

Home / W Słabości Siła

W ramach kilku edycji projektu „W słabości siła” skupialiśmy się głównie na działaniach wolontariackich wobec osób starszych i potrzebujących pomocy.

Na stałe współpracowaliśmy z 3 osobami: 2 osobami starszymi i jednym młodym chłopakiem, które odwiedzaliśmy bardzo regularnie. To chwili obecnej jesteśmy z nimi cały czas w kontakcie.

W Słabości Siła - praca wolontariacka
 

 

 

 

 

 

 

Na czym polegały nasze działania wolontariackie:
 
Wspólnie spędzaliśmy czas. Oprócz codziennych rozmów – w tym również telefonicznych. Pomagaliśmy w dotarciu do lekarza i realizacji wizyty. Realizowaliśmy czynności porządkowe, pomagaliśmy w zrobieniu prania. Nasze działania opierały się również na opiece nad zwierzętami osób starszych. Realizowaliśmy drobne zakupy. W okresie świątecznym odwiedzaliśmy ludzi, których wspieramy z własnoręcznie wykonanymi upominkami.

W Słabości Siła – praca wolontariacka

Dodatkowo w projekcie wspieraliśmy ludzi, którzy potrzebują jednorazowego wsparcia czy pomocy. Często byli to nasi koledzy z różnych Ośrodków, którzy mają większe trudności niż my. Niektórzy z nas angażują się jako wolontariusze m.in. w pomoc uczestnikom Środowiskowego Domu Samopomocy towarzysząc im w trakcie zajęć, pomagając w czynnościach samoobsługowych.
Nasze działania w ramach „W słabości siła” realizowaliśmy trzy edycje. Przez ten czas z naszego wsparcia indywidualnego skorzystało łącznie kilkanaście osób.

nagroda S3EKTOR - za projekt w Słabości Siła

Dołącz do nas!